تبلیغات
حجاب و عفاف پایگاه تخصصی حجاب و عفاف - اول فرهنگ سازی سپس حضور بانوان در ورزشگاه ها
در روز های گذشته با برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در جهان و پخش آن ها از رسانه ملی بخصوص مسابقات فوتبال جام کنفدراسیون ها و والیبال لیگ جهانی که با حضور درخشان ملی پوشان والیبال ایران حساسیت خاصی را برای ایرانیان ایجاد کرده بود، بحث های ورزشی و در پی آن بحث حضور تماشاگران زن محجبه در سالن های ورزشی در جامعه و فضای مجازی شکل گرفت. بحث هایی که تازگی ندارد و با هر رویداد بزرگ ورزشی دوباره بر سر زبان ها می افتد...

به طور کلی حضور در محیط های سالم ورزشی باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه و افراد ، ایجاد علاقه در تماشاگران به ورزش کردن و افزایش سلامت جامعه با روی آوردن به ورزش و... می شود که هدف از بسیاری از هزینه هایی که دولت ها برای ورزش متحمل می شوند همینهاست اما آیا نمی توان این شور و نشاط را در بانوان با هزینه بیشتر برای ورزش های بانوان و تقویت رشته های ورزشی بانوان در ایران بوجود آورد؟ آیا در حال حاضر با این شرایط نا مناسب ورزشگاه های ما و امکانات محدود موجود امکان حضور تماشاگران زن در ورزشگاه ها هست؟ آیا مدعیان حضور بانوان در ورزشگاه ها حاضر هستند نوامیس خود را در این شرایط به سالن مسابقات بیاورند؟


http://rayagostar-ng.ir/images/395611_orig.jpg http://rayagostar-ng.ir/images/45237_259.jpg http://rayagostar-ng.ir/images/n00218503-b.jpg

حضور زنان با حجاب و پوشش مناسب در سالن های ورزشی و تماشای مسابقات از نزدیک به خودی خود از نظر بنده ایرادی ندارد اما پیش از آن باید فرهنگ سازی لازم انجام شود و همچنین امکانات ورزشگاه های ما افزایش یابد تا مشکلی به وجود نیاید.

متاسفانه بارها در ورزشگاه آزادی در دیدار های فوتبال شاهد و شنونده حرکات و الفاظ زشت و زننده ای هستیم که به هر دلیل کوچکی حتی به دلیل یک اشتباه کوچک داوری فضای ورزشگاه را پر می کند که بارها در برنامه پربیننده 90 به آن پرداخته شد و پدرانی را دیدیم که گوش های فرزند خوردسال خود را گرفته تا این الفاظ را نشنود! آیا با این شرایط حضور بانوان کمکی به شادی روحی آن ها می کند یا اینکه شکاف های عمیق روحی در آن ها ایجاد می نماید؟ پاسخ تمام سوالات پرسیده شده روشن است و همه ما خوب از آن ها آگاهیم.

به شخصه امیدوارم شرایط سالن های ورزشی و ورزشگاه ها و سطح فرهنگی ما به اندازه ای بالا رود که همه ی ما با آسودگی خاطر از هر نظر به همراه خانواده ی خود در محیط های ورزشی حضور یابیم و در کمال احترام از تماشای مسابقات جذاب ورزشی لذت ببریم.

پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
نویسنده : سامان سوهانیان
نوع مطلب : ورزش و حجاب، 
برچسب ها : حضور تماشاگران زن در استادیوم، حجاب و عفاف، حجاب در ورزش، فرهنگ سازی، حجاب زنان،


سایر موضوعات
انتخاب زبان وبلاگ
العربی English l French l

امروز :
طراح قالب و مدیر وبلاگ
سامان سوهانیان

شماره تماس: 09361861996

پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
عضویت در خبرنامه
نام و ایمیل خود را وارد نمایید:
با عضویت در خبرنامه پایگاه تخصصی عفاف و حجاب از به روز رسانی های ما مطلع شوید و بیشتر با ما در ارتباط باشید
جنبش های وبلاگی
نظرسنجی
بهترین راه حل مسئله ی بدحجابی را چه می دانید؟


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
لوگوهای وبلاگ
با قرار دادن لوگوی ما در سایت یا وبلاگ خود از ما حمایت کنید