تبلیغات
حجاب و عفاف پایگاه تخصصی حجاب و عفاف - زنان در زمان پهلوی آسیب پذیر‌‌ترین قشر جامعه بودند/ بیانات امام خمینی

کشف حجاب و امام خمینی

من می توانم بگویم كه در زمان این پدر و پسر به بانوان ما بیشتر ظلم شد تا به سایر اقشار. شما شاید اكثرا یادتان نباشد كه در زمان رضاشاه با بانوان چه كردند اینها، چه مصیبت هایی به بار آوردند با اسم اینكه می خواهیم ایران را نظیر اروپا مثلاً بكنیم، ایران را متجدد بكنیم، نصف از جمعیت ایران را می خواهیم در جامعه بیاوریم. با بانوان نمی دانید چه كردند.

آزادی زن مسلمان مغایر است با كشف حجاب مبتذل مگر می شود یك نفر مسلمان باشد و با این سطور كشف حجاب مبتذل موافق باشد؟ زن هایی ایران هم قیام كردند بر ضدش و تودهنی به او زدند كه ما نمی خواهیم این طور چیزی را، ما باید آزاد باشیم و این مردك می گوید، آزادید لكن باید حتماً- آزادید اما باید حتماً- بدون چادر و بدون روسری توی مدارس بروید. این آزادی است؟

كشف حجاب زن بر خلاف مصلحت مملكت ما بود. اساس بر این بود كه انحراف درست كنند، اساس بر اصلاحات نبود. اساس این بود كه نگذارند یك مملكتی رشد بكند و لهذا از آن می فهمیم كه آن كشف حجابی كه رضا خان به تركیه غرب و به ماموریتی كه داشت، آن بر خلاف مصلحت مملكت ما بود....

به فساد كشاندن زنان هدف توطئه كشف حجاب بود. نقشه این بود كه با توطئه كشف حجاب مفتضح در زمان قلدر نافهم، رضاخان این قشر عزیز را كه جامعه را باید بسازند تبدیل كنند به یك قشری كه فاسد كنند جامعه را و این نقشه نه اختصاصی به شما بانوان داشت بلكه جوانان مرد را هم همین طور بكشانند به مراكز فساد و آنطور كه می خواهند آنها را تربیت كنند كه اگر چنانچه كشورشان به دست هر كس بیفتد بی تفاوت باشند یا موید.

زنان ما در عصر پهلوی مصیبت های زیادی را تحمل كردند. در رژیم پهلوی آن نظامی كه به بانوان محترم ایران شد، به مردها آن ظلم نشد. بانوانی كه مقید بودند به اینكه بر طبق اسلام عمل كنند و موافق آنچه كه اسلام امر كرده است زی خودشان را قرار بدهند، در آن رژیم در زمان رضا شاه به وضعی و در زمان محمدرضا به وضع دیگر زمان رضاشاه، كه من یادم است و خوب است كه شماها یادتان نیست آنچه بر بانوان گذشت قابل توصیف نیست. آن ظلمی كه بر این قشر از ملت در آن دوران گذشت نمی شود بیان كرد. آن فشاری كه بر اینها وارد شد و آن مصیبت ها كه اینها تحمل كردند در زمان آن شاه فاسد نمی شود گفت كه چه اندازه بود.

در زمان محمد رضا آن عصر و آن وضع تبدیل شد به یك وضع دیگر كه عمق جنایت زیادتر بوده از زمان او. او با قلدری و فشار و زدن و گرفتن و چادر پاره كردن و دست به گیس های زن ها گرفتن و كشاندن و اینها گذراند و این اساساً  برخلاف عفت زن ها قیام كرد، یعنی بر خلاف همه چیز ایران، یكی اش هم زن های ایران بودند كه اینها با یك وضع خاصی و با یك توطئه خاصی اینها را می خواستند كه به فساد بكشند و عفت را از جامعه ما بردارند و به حمدا... بانوان ایران مقاومت كردند و جز یك دسته ای كه جز دارو دسته خود آنها بودند و غربزده بودند و با رژیم او مناسب بودند، سایر خواهرها مقاومت كردند.منبع : http://www.imam-khomeini.com
نوع مطلب : سخن بزرگان در مورد حجاب، 
برچسب ها : امام خمینی و حجاب، کشف حجاب، رضا شاه، پهلوی و زنان، وبلاگ حجاب و عفاف،


سایر موضوعات
انتخاب زبان وبلاگ
العربی English l French l

امروز :
طراح قالب و مدیر وبلاگ
سامان سوهانیان

شماره تماس: 09361861996

پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
عضویت در خبرنامه
نام و ایمیل خود را وارد نمایید:
با عضویت در خبرنامه پایگاه تخصصی عفاف و حجاب از به روز رسانی های ما مطلع شوید و بیشتر با ما در ارتباط باشید
جنبش های وبلاگی
نظرسنجی
بهترین راه حل مسئله ی بدحجابی را چه می دانید؟


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
لوگوهای وبلاگ
با قرار دادن لوگوی ما در سایت یا وبلاگ خود از ما حمایت کنید