شهرداری‌ها

1- گسترش فرهنگ عفاف در سطح شهر، مراكز فرهنگی، مراكز تحت پوشش شهرداری و مراكز عمومی.

2- ایجاد مراكز مشاوره محلی جهت اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها و جوانان به صورت حضوری، تلفنی و مكاتبه‌ای، با كادر مجرب و با همكاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی.

3- جلوگیری از تبلیغ كالاهای فرهنگی و تجاری مغایر با فرهنگ عفاف و حجاب نظیر آگهی‌های تجارتی و تبلیغاتی چهره‌های هنری و ورزشی با آرایش و حجاب ضد اسلامی.

4- نوشتن آیات و روایات دینی، فتواهای علماء وصیتنامه‌ حضرت امام(ره) و ... به منظور توسعه فرهنگ عفاف در پارك‌ها، میادین، خودروهای عمومی شهری، سالن‌های سینما، تابلوهای معابر عمومی و ورزشی با استفاده از ابزارهای فرهنگی مناسب.

5- تأسیس فرهنگسرای حجاب برای برگزاری جلسات مرتبط،‌ پرسش و پاسخ در زمینه حجاب؛ برگزاری مراسم ویژه و ...

6- تهیه تندیس و عكس و تصاویر مناسب از شخصیت‌های اسلامی، وقایع مهم تاریخی و طرح‌های نمادین و استفاده از آنها جهت نصب در اماكن عمومی مهم و تفرجگاه‌ها، همراه با ترمیم و بازسازی مستمر آنها.

7- گسترش اماكن عمومی، پارك‌ها و مراكز ورزشی مناسب برای زنان و دختران جهت گذراندن اوقات فراغت و ایجاد فضاهای مناسب جهت برخورداری آنان از آزادی عمل در رعایت حجاب توسط سازمان پارك‌ها.

8- حمایت از فعالیت‌های عام فرهنگی و هنری دستگاه‌ها در ارتباط با گسترش فرهنگ عفاف.

9- افزایش تسهیلات حمل و نقل شهری ویژه بانوان به منظور تأمین آسایش بیشتر آنان (نظیر راه‌اندازی و توسعه تاكسی ویژه بانوان و ...)

10- رعایت موازین شرعی در ساختن اماكن مسكونی از نظر در معرض دید نبودن ورودی خانه‌ها و دیده نشدن داخل خانه به هنگام باز شدن در.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی

1- اجرای كامل قانون انطباق امور پزشكی با موازین شرع مقدس اسلام و ابلاغ دستورالعمل‌های اجرایی جهت نگهداری از بیماران و همراهان در محیط‌های درمانی
2- تنظیم و ابلاغ آئین‌نامه انضباطی محیط‌های دانشگاهی پیرو مصوبه شماره 502 مورخ 22/5/1381 شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأكید بر گسترش فرهنگ عفاف و حجاب.
3- طراحی و ساخت خوابگاه‌های دانشجویی متناسب با ارزش‌های اسلامی.
4- نظارت بیشتر بر بیمارستان‌های خصوصی به منظور ترویج فرهنگ حجاب و رعایت حقوق زنان بیمار.
5- اهمیت دادن به حجاب و اخلاق اسلامی به عنوان یكی از پیش‌شرط‌های اساسی در انتصاب و استخدام رؤسای دانشگاه‌ها، معاونان، مدیران، مسئولان حوزه علمی، فرهنگی و ورزشی و كاركنان.
6- طراحی مبلمان اداری در ساختمان‌های ستادی بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و ... بر اساس حفظ حدود حریم شرعی بین كارمندان زن و مرد و پرهیز از بكارگیری معماری open كه موجب رعایت نكردن حریم‌های اخلاقی بین كارمندان زن و مرد می‌شود.
7- تقویت شوراهای امر به معروف و نهی از منكر در دانشگاه‌های علوم پزشكی و بیمارستان‌ها.
8- اهمیت مسئله حجاب به عنوان یك امتیاز شاخص در گزینش و معرفی دانشجویان نمونه دانشگاه‌های علوم پزشكی.
9- ایجاد تسهیلات ویژه برای ازدواج دانشجویی، ساخت خوابگاه‌های متأهلی و فعال كردن دفاتر مشاوره در امر ازدواج دانشجویی.
10- فعال كردن دانشجویان در حوزه پژوهش‌های علمی درباره حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها.
11- تنظیم و ابلاغ آئین‌نامه نحوه حضور پرسنل همگن و غیرهمگن در بخش‌های تشخیص و درمان و نظارت بر اجرای آن.
12- الگوسازی مناسب برای جامعه پزشكی در زمینه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب با برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های علمی و فرهنگی
13- نظارت بر رعایت عفاف و حجاب در سازمان‌های خارجی و موسسات پزشكی خصوصی، مانند یونسكو، یونیسف، سازمان بهداشت جهانی و ... و یكسان‌سازی یونیفرم كارمندان شاغل در مراكز فوق.
14- تدوینی قوانینی برای ممنوعیت عرضه لباس‌های دست دوم خارجی در كشور (با همكاری دستگاه‌های ذیربط)
15- اهداء بسته‌های فرهنگی به دانشجویان جدیدالورود با موضوع آموزش در حوزه عفاف و حجاب
16- ایجاد سایت‌های اینترنتی در حوزه فلسفه حجاب، برگزاری جلسات سخنرانی، پرسش و پاسخ و همایش‌های علمی درباره حجاب توسط كانون‌های فرهنگی - هنری دانشگاها.
17- ارائه لباس‌های مناسب به بیماران برای ورود به اتاق عمل جراحی.

ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر
1
- تلاش جهت احیا فریضه امر به معروف و نهی از منكر به عنوان یك وظیفه شرعی، عمومی در تمام مسائل جامعه، خصوصاً گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و همكاری نهادهای مرتبط، خصوصاً صدا و سیما، در این زمینه با ستاد احیاء
2- برگزاری همایش و مسابقات فرهنگی گسترده در سراسر كشور برای عمومی و نهادینه كردن حجاب و پوشش با همكاری مادی و معنوی مردم و دولت وسازمان‌های مربوط.
3- تشویق مردم به انجام این فریضه شرعی و انسانی.
4- تهیه برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی به منظور ترغیب انگیزه درونی آحاد جامعه، بروز حساسیت در قبال مظاهر مخل حریم عفاف در جامعه اسلامی و هماهنگی با دستگاه‌های ذی‌ربط جهت اجرای طرح‌های و برنامه‌های فوق.
5- تبیین شاخص‌های حجاب اسلامی و تعیین موارد مخالفت با آن.
6- تدوین برنامه‌های آموزشی در رابطه با امر به حجاب اسلامی و نهی از بدحجابی با همكاری دستگاه‌های ذی‌ربط و نظارت بر اجرای آن.
7- تشویق مسئولان امر در عرصه حجاب و عفاف.
8- اعزام آمران و ناهیان در ادارات به منظور اجرای صحیح این فریضه در خصوص عفاف و حجاب اسلامی از طریق شوراهای امر به معروف و نهی از منكر.
9- تشویق جامعه به حفظ پوشش اسلامی و قبولاندن نظارت همگانی به عنوان یك اصل مسلم شرعی و انسانی.
10- اجرای اصولی پوشش اسلامی توسط دستگاه‌های ذی‌ربط در جهت مقابله با الگوهای نامناسب رفتاری در جامعه.
11- نظارت بر رعایت كامل عفاف و حجاب در مراكز، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی.

سازمان بهزیستی

1- حمایت از ایجاد تشكل‌های صنفی در خصوص زنان سرپرست خانواده جهت كارآفرینی، خودیاری و بهبود زندگی اقتصادی آنها و جلوگیری از بروز ناهنجاری‌های اخلاقی و فرهنگی در آنان.
2- توانمندسازی، حرفه‌آموزی و تأمین امنیت مالی و جانی زنان بی‌سرپرست به منظور پیشگیری از بروز آسیب‌‌های فرهنگی و اجتماعی با همكاری سازمان فنی و حرفه‌ای و وزارت رفاه و تأمین اجتماعی
3- تفكیك و اولویت‌بندی افراد مجرم در امر ترویج مسائل ضد اخلاقی از لحاظ سن، نوع تخلف، میزان آسیب‌رسانی اجتماعی و برنامه‌ریزی مناسب برای اصلاح و بازگشت آنها به زندگی سالم اجتماعی با همكاری سازمان زندان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط.
4- برنامه‌ریزی مناسب برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در مهد كودك‌ها و مراكز تحت پوشش سازمان بهزیستی و نظارت شایسته در جهت تحقق این امر.
5- بهره‌گیری از آموزش‌های مناسب و منطبق با فرهنگ ایرانی - اسلامی در مراكز تحت پوشش (نظیر مراكز بازپروری و نگهداری زنان و دختران فراری).

وزارت امور خارجه

1- نظارت بر ارتباطات و عملكرد سفارتخانه‌ها و مراكز فرهنگی خارجی، از نظر ترویج فرهنگ و پوشش نامناسب و رفتارهای غیراخلاقی در جامعه.
2- معرفی خانواده‌ها و دانشجویان ایرانی مقیم خارج از كشور كه در جهت گسترش و اعتلای فرهنگ و سنت اصیل اسلامی و ملی تلاش كرده‌اند و اعطای جوایز به این گونه افراد از طریق رسانه‌های گروهی به منظور الگوسازی آنان.
3- تكریم و تشویق بانوان و خانواده‌های محجبه كه با حفظ شئون اسامی به سفارتخانه‌های ایران در خارج از كشور مراجعه می‌نمایند.
4- نظارت بر پوشش و حجاب مهمانان و گردشگران خارجی كه به ایران مسافرت می‌كنند.
5- نظارت و كنترل ویژه بر جشن‌ها، مهمانی سفارتخانه‌ها و وابستگاه خارجی و ایرانی كه در آن شركت می‌كنند.
6- همكاری جدی با نیروی انتظامی در جهت شناسایی و برخورد با ایرانیان مختلفی كه با فعالیت‌های ضد اخلاقی خود در خارج از كشور حیثیت ملی - مذهبی كشور را مخدوش می‌كنند.
7- توجیه مناسب متقاضیان روادید توریستی برای رعایت حجاب و شئون اسلامی توسط گردشگران خارجی در ایران.
8- پیگیری حقوقی برای جلوگیری از فعالیت مراكز و شبكه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان كه در فضای ایران فعالیت می‌كنند.
9- دقت در گزینش نیروهای متعهد به عنوان سفیر و كاركنان سفارتخانه‌های ایران و نظارت مستمر بر نحوه رفتار و پوشش خانواده آنها.
10- تذكر لازم به وابستگان سفارتخانه‌های دیگر كشورها جهت رعایت مقررات عفاف و حجاب اسلامی - ایرانی.

وزارت كار و امور اجتماعی

1- ایجاد فضای مناسب برای كاركنان و برداشتن زمینه‌های اختلاط زن و مرد در محیط‌های كاری با توجه به فرهنگ عفاف و حجاب توسط كارفرمایان.
2- ارائه آموزش‌های لازم در خصوص رعایت ضوابط اخلاقی و ظاهری (پوشش لباس و آرایش در محیط‌های كار) با همكاری مؤسسات شایسته در این زمینه.
3- تعامل با وزارتخانه‌های امور خارجه، (كنسولگری‌های ایرانی در خارج از كشور) وزارت كشور و نیروی انتظامی (امور اتباع بیگانه) در خصص توجیه روادید ورود به كشور با حق كار نسبت به رعایت مقررات پوشش اسلامی در محیط كار.
4- نظارت بر رعایت حریم عفاف و حجاب در كلاس‌ها و دوره‌های آموزشی كه ضرورتاً به صورت مختلط اداره می‌شود.
5- انجام تبلیغات، تهیه انواع بروشور، اطلاعیه و ... در خصوص رعایت حجاب اسلامی و جلوگیری از بی‌بندوباری در محیط‌های كاری توسط وزارتخانه‌ها.

مجلس شورای اسلامی

1- تهیه و تصویب طرح‌های آسان‌سازی ازدواج و تأمین منابع مورد نیاز اقتصادی، فرهنگی و ... برای زوج‌های جوان.
2- اصلاح قوانین مجازات مجرمان و باندهای اصلی گسترش فساد و فرهنگ ضد حجاب و ابتذال.
3- ضرورت نگاه فرهنگی در تصویب قوانین و نظارت بر اجرای آنها.
4- مجلس شورای اسلامی با تشكیل جلسات كارشناسی و با استفاده از نظرات كارشناسی دستگاه‌های ذی‌ربط، نسبت به تهیه طرح‌های قانونی در راستای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب اقدام كند و در هنگام تصویب لوایح طرح شده از سوی نمایندگان از كارشناسان ذی‌ربط و شایسته استفاده كند.
5- توجه خاص به سیاست‌های فرهنگی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، با موضوع عفاف و حجاب و اهتمام در تصویب قوانین لازم جهت اجرای سیاست‌های مذكور.
6- مجلس شورای اسلامی باید طرح‌های لازم را در مورد برخورد با قاچاق كالاهای مروج ابتذال و بی‌حجابی با استفاده از نظر مراجع ذی‌صلاح تهیه و ارائه كند.
7- مجلس نسبت به تهیه طرح‌های قانونی در راستای فرهنگ‌سازی و ارائه الگوهای مناسب جهت توسعه فرهنگ عفاف اقدام نماید.

وزارت كشور

1- تهیه شناسنامه اجتماعی مناطق مختلف كشور در ابعاد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی با توجه به تنوع فرهنگ‌ها و اعتقادات دینی مردم هر منطقه و برنامه‌ریزی جهت تقویت فرهنگ عفاف متناسب با آداب و رسوم آنها.
2- نظارت بر عملكرد و ارتباطات اقلیت‌های دینی از نظر فرهنگ و پوشش آنان و جلوگیری از پوشش‌های نامناسب در اجتماع و تذكر دادن در مورد رعایت قوانین مربوط به حجاب به آنان.
3- تهیه و تدوین قوانین و پیگیری مصوبات در خصوص پشتیبانی حقوقی از سازمان‌های مربوط نظیر قوه قضائیه و نیروی انتظامی به تناسب اعلام نیاز این گونه ارگان‌ها در زمینه برخورد با معضلات و ناهنجاری‌های اخلاقی.
4- بررسی آسیب‌ها و معضلات اجتماعی با هدف افزایش ضریب امنیت اخلاقی جامعه، در شورای اجتماعی و تأمین استان‌ها به منظور تقویت فرهنگ عفاف.
5- همكاری با قوه قضائیه جهت اجرای مؤثر طرح‌های گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه.
6- توجیه، آموزش و نظارت بر چگونگی پوشش و حجاب اتباع بیگانه و الزام آنان به رعایت ضوابط عفاف و حجاب.
7- كنترل مرزها به منظور جلوگیری از تردد باندها و افرادی كه در خصوص تجارت فحشا فعالیت می‌كنند.
8- مراقبت از مرزهای آبی و خاكی كشور به منظور جلوگیری از هرگونه تردد و نقل و انتقالات غیرمجاز در چارچوب سیاست‌های امنیتی و انتظامی و قوانین مربوطه.
9- وزارت كشور به عنوان نماینده رئیس جمهوری بر همه ارگان‌ها و وزارتخانه‌ها جهت رعایت عفاف و حجاب نظارت كند.
10- دقت در صدور مجوز سازمان‌های غیردولتی و نظارت مستمر بر فعالیت آنها با تأكید بر توسعه فرهنگ عفاف و حجاب.
11- اجرای برنامه‌های آموزشی و پژوهشی و طرح‌های ملی منطبق بر هویت ایرانی - اسلامی در كانون‌های زنان و جوانان در راستای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب.

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی

1- توجه ویژه به سیاست‌ها و آموزه‌های فرهنگ عفاف و حجاب در هنگان تدوین برنامه‌های توسعه پنجساله و بودجه سالانه كشور.
2- گنجاندن آموزه‌های فرهنگ عفاف و حجاب در برنامه‌های درسی - در آموزش‌های ضمن خدمت - برای مدیران و كاركنان دولت و تقویت نهادهای نظارتی و ارزشیابی در راستای حاكمیت فرهنگ عفاف در ادارات و مراكز آموزشی.
3- برنامه‌ریزی در جهت آموزش، توسعه و گسترش فرهنگ عفاف مختص مدیران و كاركنان دولت.
4- اجرای بخشنامه‌های مربوط به ارزشیابی در راستای تحقق مفاد سیاست‌ها و روش‌های اجرایی طرح عفاف در كلیه ادارات.
5- آشنا كردن كارشناسان و برنامه‌ریزان كشور نسبت به ضرورت نگاه فرهنگی در حیطه عفاف و حجاب.
6- تسهیل و تسریع در بودجه‌های مصوب مرتبط با طرح‌های گسترش فرهنگ عفاف و حجاب اسلامی كه از سوی وزارتخانه‌های مربوط ارائه شده است.
7- معرفی ادارات، سازمان‌ها و ارگان‌ها، نهادها و ... به عنوان نهادهای نمونه كه موفقیت بیشتری در راستای اجرای طرح عفاف از طرف پرسنل زیرمجموعه و ارباب رجوع داشته‌اند.
8- ارزیابی تأثیر اجرایی طرح‌های فرهنگ‌سازی اسلامی سال‌های گذشته و استفاده از این تجربه در جهت گسترش فرهنگ حجاب آینده و توجه به تدوین مناسب برنامه‌ها و بودجه متناسب با آن در زمینه حجاب.
9- دقت در تنظیم ضوابط مربوط به حوزه عفاف و حجاب در جذب و بكارگیری داوطلبان استخدام در دستگاه‌های دولتی.

قوه قضائیه

1- تدوین قوانین لازم و كارآمد در خصوص پیشگیری از بروز و گسترش فساد و ابتذال در جامعه.
2- پیشنهاد اصلاح قوانین، كارآمد كردن قوانین در خصوص پشتیبانی قضایی از ضابطان، مجازات مجرمان و باندهای اصلی گسترش فساد بدحجابی
3- گنجاندن مفاهیم عفاف و حجاب در دوره‌های آموزشی و تربیتی جوانان و نوجوانان بزهكار و مجرم به منظور بازپروری و اصلاح آنها.
4- قوه قضائیه در مراكز استان‌ها و شهرستان‌های تابعه، دادسراها و شعبات ویژه‌ای برای برخورد با جرائم مربوط به بدحجابی، منكراتی و باندهای فساد و فحشا تأسیس كند.
5 - بكارگیری قضات مجرب، برخورد قضایی یكسان با مجرمان و متخلفان در سراسر كشور و ارتقاء سطح آموزش و ضابطان جهت اجرای احكام قضایی

وزارت مسكن و شهرسازی

1 - تأكید بر اجرای مقررات ساختمان در جهت استفاده از معماری متناسب با فرهنگ دینی به صورتی كه خانواده‌ها در حریم خانه احساس آزادی عمل و آرامش كنند. موضوع مصوبه مورخ 1371.12.14 شورای عالی شهرسازی و معماری ایران.
ضوابط و مقررات منطقه‌بندی مسكونی شهرها، مجتمع آپارتمانی، چند خانواری و تك واحدی در جهت حفظ حقوق همسایگی در واحدهای مسكونی به لحاظ تأمین نور - آفتاب و عدم اشراف.
2 - معرفی نمونه‌های موفق ساخت و ساز متناسب با فرهنگ ایرانی - اسلامی جهت الگوبرداری سازندگان
3 - رعایت موازین شرعی به لحاظ عدم دید داشتن ورودی خانه‌ها، در ورودی خانه‌های آپارتمانی به گونه‌ای طراحی شود كه هنگام باز شدن، محوطه داخلی خانه (اتاق‌های نشیمن و هال) در معرض دید نباشد.
4 - تدوین سیاست‌ها و اجرای برنامه‌های مناسب در جهت تأمین تسهیلات لازم برای خانه‌دار شدن اقشار جوان و زنان سرپرست خانوار از طریق مسكن استیجاری.
5 - رعایت مصوبات مربوط به تهیه نقشه‌های جامع و تفصیلی حدود مربوط به بلند مرتبه‌سازی در هر منطقه با توجه به فرهنگ دینی و حریم خانواده‌ها با هماهنگی سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با نظارت دقیق شهرداری‌ها.
6 - كوشش در جهت تقویت و ترویج شهرسازی و معماری اسلامی به طوری كه ارزش‌های اخلاقی و دینی ملاك عمل بوده و همواره در طراحی‌های شهری منظور شود.
7 - تشكیل كمیسیون‌ معماری و طراحی شهری به منظور یافتن راهكارهایی برای رعایت اصول و ارزش‌های معماری و شهرسازی ایران (موضوع ماده‌ 2 قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان مصوب 1374)
8 - اختصاص واحد مسكونی به ائمه جماعات و طلاب علوم دینی در مجتمع‌های بزرگ مسكونی - احداثی این وزارتخانه - به منظور ترویج معارف و فرهنگ اسلامی.
9 - پیشنهاد اصلاح ماده‌ 8 قانون تملك آپارتمان به شرح ذیل: در هر ساختمان مشمول مقررات این قانون در صورتی كه عده‌ مالكان بیش از 3 نفر باشد مجمع عمومی مكلف است مدیر یا مدیرانی از بین خود یا خارج انتخاب كنند هماهنگی نظم و اداره امور ساختمان به نحوی كه آسایش ساكنان آن تأمین شده و از امور خلاف قانون اخلاق و شئون اسلامی جلوگیری شود به عهده مدیر ساختمان است و گواهی مدیر در این زمینه برای مراجع انتظامی، ضابطان دادگستری و مراجع قضایی معتبر خواهد بود و طرز انتخاب مدیر از طرف مالكان، وظایف و تعهدات او و امور مربوط به مدت مدیریت و سایر موضوعات مربوطه در آیین نامه این قانون تعیین خواهد شد.

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

1 - ترویج فرهنگ عفاف در حوزه سازمان و ادارات تابعه در سراسر كشور و نظارت بر رعایت حجاب اسلامی توسط شاغلان آن سازمان.
2 - تهیه و تدوین دستورالعمل اجرایی توسط دفتر تدوین استانداردهای فنی و نظارت سازمان جهت: الف) دفاتر خدمات سیاحتی و گردشگری، ب) اماكن اقامتی و پذیرایی وابسته، ج) موزه‌ها و بناهای تاریخی (اعم از داخلی و خارجی) و ... به منظور تعمیم فرهنگ عفاف در اماكن تحت نظارت بر حفظ حجاب اسلامی توسط كاركنان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و عدم ارائه خدمات به مراجعان متخلف (افراد بدحجاب و بی‌حجاب).
3 - بررسی صلاحیت متقاضیان فعالیت در مراكز تحت پوشش سازمان اعم از مدیران، متصدیان و شاغلان دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، مراكز اقامتی و پذیرایی، راهنمایان گردشگران و ... توسط حراست سازمان به منظور پیشگیری از ورود افراد فاقد صلاحیت بر مسند مشاغل مذكور و تأمین امنیت اخلاقی برای خانواده‌ها در این مراكز.
4 - جلوگیری از ادامه فعالیت مراكز غیرمجاز، رسیدگی به تخلفات مراكز و دفاتر دارای مجوز و معرفی متخلفان به مراجع قضایی.
5 - نظارت بر گروه‌های ویژه‌ گردشگران خارجی به منظور رعایت شئون اسلامی و جلوگیری از اشاعه فرهنگ مبتذل در جامعه.
6 - ایجاد مراكز فروش پوشاك، كالاهای فرهنگی و اماكن اقامتی و پذیرایی برای گردشگران خارجی.
7 - اطلاع رسانی درباره شئون اسلامی و فرهنگی با جزوات و بروشورهای توزیعی در بین گردشگران.
8 - اختصاص آموزش‌های لازم مرتبط با فرهنگ عفاف و حجاب در دوره‌های هتلداری و شرط گزینش و بكارگیری راهنمایان گروه‌های گردشگری.
9 - سیاستگزاری فرهنگی در مورد گروه‌های گردشگری اعزامی به مراكز گردشی خارجی به منظور صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی - اسلامی.
10 - برنامه‌ریزی نظارت و كنترل فرهنگی پیرامون اعزام گروه‌های گردشگری به خارج از كشور.
11 - برنامه‌ریزی در خصوص محدود‌سازی عزیمت گردشگران ایرانی به مراكز و مناطق گردشگری غیر اخلاقی خارج از كشور.

نیروی مقاومت بسیج

1 - نیروهای بسیجی پس از كسب آموزش‌های لازم در بعد - نظارت اعم از محسوس و غیر محسوس - جامعه و مراكزی مانند «مدارس، دانشگاه‌ها، مساجد و محلات و ادارات و ...» درباره مسئله عفاف بر اساس ضوابط قانونی اقدام كنند.
2 - اطلاع رسانی در بخش عفاف توسط نیروی مقاومت بسیج از طرق مختلف.
3 - انجام كارهای فرهنگی و ارزشی در جامعه با توجه به فرهنگ عفاف.
4 - همكاری بسیج به عنوان معتمد و ضابط قوه قضائیه و ناجا در اماكن عمومی جامعه.
5 - ترویج فرهنگ عفاف در محیط‌های مأموریتی خود نظیر: «ادارات، سازمان‌ها، كارخانجات و ....» در بین كارمندان، شاغلان و مراجعه كنندگان.
6 - آسیب‌شناسی بدحجابی و ابتذال فرهنگی با انجام فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی.

وزارت راه و ترابری

1 - ترویج فرهنگ عفاف در حوزه وزارتخانه و نظارت بر رعایت حجاب اسلامی توسط شاغلان در آن وزارتخانه و ادارات تابعه در سراسر كشور.
2 - تهیه و تدوین دستورالعمل اجرایی برای هر یك از سازمان‌های تابعه از قبیل: الف - سازمان هواپیمایی كشور، ب - شركت راه‌آهن جمهوری اسلامی، ج) سازمان حمل و نقل و پایانه‌های كشور به منظور تعمیم فرهنگ عفاف در اماكن تحت پوشش این سازمان
3 - بررسی صلاحیت متقاضیان تأسیس و افتتاح شركت‌ها و موسسات حمل و نقل در كشور «از قبیل: دفاتر فروش بلیت هواپیما، قطار، اتوبوس بین شهری، موسسات خدمات باربری درون و برون شهری» به منظور پیشگیری از ورود افراد فاقد صلاحیت در مشاغل مذكور و تأمین امنیت اخلاقی خانواده‌ها در استفاده از امكانات و خدمات این گونه مراكز.
4 - شناسایی و ساماندهی شركت‌ها و موسسات حمل و نقل غیرمجاز، رسیدگی به تخلفات این گونه مراكز - اعم از دارای مجوز و فاقد مجوز - در خصوص عدم رعایت مقررات مصوب، معرفی متخلفان به مراجع ذی‌صلاح و جلوگیری از ادامه فعالیت آنان.
5 - كنترل و نظارت بر فعالیت شركت‌ها و موسسات حمل و نقل زمینی، هوایی، دریایی و ریلی كشور، به منظور تطبق قوانین موجود در مراكز مذكور با مقررات مصوب در زمینه توسعه فرهنگ عفاف و حجاب، معرفی متخلفان به مراجع ذیصلاح و جلوگیری از ادامه فعالیت آنان.
6 - تشویق و ترغیب شركت‌ها و موسسات حمل و نقل زمینی، هوایی، دریایی و ریلی به ارایه خدمات فرهنگی به مسافران به منظور اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب
7 - ایجاد مراكز بهداشتی - رفاهی در ایستگاه‌های راه‌آهن، فرودگاه‌ها، پایانه‌ها و جاده‌ها به همراه نصب تابلوهای راهنما و اطلاع رسانی با محوریت عفاف و حجاب
نوع مطلب : قوانین حجاب، 
برچسب ها :


سایر موضوعات
انتخاب زبان وبلاگ
العربی English l French l

امروز :
طراح قالب و مدیر وبلاگ
سامان سوهانیان

شماره تماس: 09361861996

پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
عضویت در خبرنامه
نام و ایمیل خود را وارد نمایید:
با عضویت در خبرنامه پایگاه تخصصی عفاف و حجاب از به روز رسانی های ما مطلع شوید و بیشتر با ما در ارتباط باشید
جنبش های وبلاگی
نظرسنجی
بهترین راه حل مسئله ی بدحجابی را چه می دانید؟


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
لوگوهای وبلاگ
با قرار دادن لوگوی ما در سایت یا وبلاگ خود از ما حمایت کنید

   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic