تبلیغات
حجاب و عفاف پایگاه تخصصی حجاب و عفاف - تلاش شبکه های بیگانه برای ترویج فرهنگ غربی و ضعف صدا و سیمادر سال های اخیر تلاش های کشور های بیگانه برای ضربه زدن به اسلام و جمهوری اسلامی شکل جدیدی به خود گرفته است که با عدم اندیشیدن تدبیری مناسب از سوی جوامع اسلامی و جمهوری اسلامی خطری بلقوه موجودیت اسلام و حجاب و خانواده را تهدید خواهد کرد.

با نگاهی گذرا به شبکه های ماهواره ای و شبکه های اجتماعی دیگر این تهدید به راحتی قابل لمس است، افزایش شبکه های فارسی زبان تحت حمایت مالی بزرگ بیگانگان که با لباس میش به بنیان خانواده ها حمله می کنند از بارز ترین این تهدید ها به حساب می آید، شبکه هایی که در قالب سریال و فیلم و موسیقی با نام سرگرمی و پر کردن اوقات فراقت خانواده های ایرانی به ترویج بدحجابی و تضعیف استحکام و وفاداری خانواده های می پردازند.

تکرار برنامه‌هایی که در آن، سبک زندگی غربی با برتر شمردن آن و بعضا تمسخر آمیزه های اسلامی به تصویر کشیده می‌شود، در بلندمدت می‌تواند قبح بعضی از اعمال زشت و ناپسند از دید فرهنگ ایرانی و اسلامی را از بین ببرد و حرمت بسیاری از رابطه‌ها را بشکند حربه‌ای که با کارگر افتادنِ آن، در آینده دیگر چیزی از سبک زندگی ایرانی-اسلامی نخواهیم دید و به گرفتاری‌های امروز جوامع غرب که انحطاط خانواده در آن امری طبیعی است، دچار خواهیم شد.‏

با سوالی که از برخی از دوستان و نزدیکان خود در مورد علت مشاهده ی این گونه برنامه ها از ماهواره داشتم جواب مشترکی را شنیدم؛ (سرگرمی و پرکردن اوقات فراغت) چیزی که به صورت مشخص خواسته ی صاحبان این شبکه ها از دیدگاه مردم به آنها بود. این سوال ها که در اکثر خانواده ها به پاسخی مشترک می انجامد نشان از موفقیت بزرگ بیگانگان در پیشبرد برنامه های فرهنگی خود بر علیه فرهنگ ایرانی- اسلامی ما دارد.

اینگونه است که بزرگتر ها با عدم اطلاع لازم از اهداف پشت پرده ی این شبکه ها به همراه فرزندان خود به تماشای این برنامه های ماهواره ای می نشینند و بدون آنکه متوجه شوند فرزندان خود را با فرهنگ غربی آشنا و علاقه مند می کنند و کم کم تاثیر فرهنگی این شبکه ها در بین نوجوانان و جوانان و حتی خود بزرگترها نمایان شده و اینجاست که که دیگر کار از کار گذشته است!....
محمد صادق افراسیابی معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در این باره می گوید:" یک نظر سنجی ها بیانگر آن است که حدود 20 درصد خانمها و 10 درصد آقایان سبک پوشش خود را متاثر از مشاهده تصاویر مربوط به پوشش دیگر اعضای شبکه های اجتماعی اینترنتی انتخاب می کنند.

اما نقش صدا و سیمای جمهوری اسلامی در این میان چیست؟؟؟

برای یافتن پاسخ این سوال باید برگردیم به دلیل عموم مردم برای مشاهده ی این شبکه های ماهواره ای، که در بالا ذکر کرده بودم.

* چرا صدا و سیما قادر به پر کردن این اوقات فراقت مردم نیست و نمی تواند موجبات سرگرمی این دسته ی بزرگ از مردم کشور را فراهم نماید؟
* آیا برای جلوگیری از این تهاجم فرهنگی نباید هزینه ای مالی حتی هنگفت شود؟
* آیا هزینه های مالی برای جلوگیری از هزینه های جبران ناپذیر فرهنگی و اجتماعی به صرفه نیست؟

جواب تمامی این سوالات کاملا روشن است، صدا و سیما می تواند با گسترش شبکه های خود و برنامه های جذاب و مورد توجه قرار دادن همه اقشار جامعه و تمام سلیقه های مردم مانع گرایش جوانان و خانواده ها به مشاهده ی شبکه های ماهواره ای بیگانگان شود و تلاش های دشمنان را در تخریب بنیان خانواده ها با برنامه هایی آموزنده و ارزشی و در عین حال جذاب و کاربر پسند و پاسخگویی به خواسته ها و سلایق مردم به خصوص جوانان و نوجوانان ناکام بگذارد.

نویسنده: سامان سوهانیان
نوع مطلب : حجاب و عفاف، 
برچسب ها : manoto، farsi1، bbc، ماهواره، برنامه های بیگانگان، گسترش فرهنگ غربی،


سایر موضوعات
انتخاب زبان وبلاگ
العربی English l French l

امروز :
طراح قالب و مدیر وبلاگ
سامان سوهانیان

شماره تماس: 09361861996

پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
عضویت در خبرنامه
نام و ایمیل خود را وارد نمایید:
با عضویت در خبرنامه پایگاه تخصصی عفاف و حجاب از به روز رسانی های ما مطلع شوید و بیشتر با ما در ارتباط باشید
جنبش های وبلاگی
نظرسنجی
بهترین راه حل مسئله ی بدحجابی را چه می دانید؟


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
لوگوهای وبلاگ
با قرار دادن لوگوی ما در سایت یا وبلاگ خود از ما حمایت کنید