تبلیغات
حجاب و عفاف پایگاه تخصصی حجاب و عفاف - حضور تماشاگران زن در سالن های ورزشی مردان؟؟؟
به گزارش پایگاه تخصصی حجاب و عفاف; در سال های گذشته همواره بانوان در برخی از ورزش های داخل سالن مردان بخصوص والیبال حضوری پر رنگی داشتند و با شور و هیجان خاصی به تماشای مسابقات می پرداختند به طوری که گاهی تعداد تماشاگران زن از مردان در سالن های ورزشی بیشتر می شد. اما این اواخر حرکت هایی برای جلوگیری از حضور بانوان در ورزشگاه ها صورت گرفت.

نخستین بار چندی پیش و در مسابقه تیم های ملی والیبال ایران و ژاپن در چارچوب زیر گروه لیگ جهانی والیبال، ورود زنان به سالن مسابقه ممنوع شد.
در همان زمان عده ای از این اقدام ناراحت و با آن مخالفت کردند و با بیان اینکه تا کنون با حضور بانوان در سالن های ورزشی مردان بخصوص والیبال مشکلی پیش نیامده خواستار عدم جلوگیری از حضور بانوان شدند، در مقابل هم عده ای با انتشار تصاویری از حجاب نامناسب بانوان در هنگام تماشای مسابقات از این ممنوعیت دفاع کردند.

تا اینکه چهارشنبه در جریان
هفته دوم لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور مسئولان برگزاری مسابقات اعلام کردند که با اعلام حراست وزارت ورزش و تا اطلاع ثانوی بانوان حق ورود به سالن مسابقه والیبال مردان را ندارند.
این موضوع و اعلام این خبر موجب ناراحتی بانوانی شد که در سالن مسابقه حضور داشتند؛ آنها پس از شنیدن این اطلاعیه به شدت نسبت به مسئولان والیبال واکنش منفی نشان دادند. گفته می‌شود که حضور بانوان در مسابقات والیبال نوجوانان آسیا که به میزبانی تهران جریان  دارد هم ممنوع شده است.


ممنوعیت حضور بانوان در مسابقات ورزشی مردان درست است یا خیر؟
به عقیده ی بنده نفس حضور بانوان در سالن های ورزشی مردان مانعی ندارد اما باید شرایط آن را محیا کرد. چراکه بانوان هم همچون مردان نیاز به تخلیه انرژی خود دارند و چه جایی بهتر از سالن های ورزشی؟ مگر هزینه های میلیاردی دولت در بخش ورزش برای افزایش شور و نشاط جوانان و تشویق آنها به روی آوردن به ورزش و تفریحات سالم و دوری از فساد و اعتیاد نیست؟ جوانان با حضور در چنین مکان هایی نه تنها اوقات فراغت خود را پر می کنند بلکه با تخلیه ی انرژی سرشار خود از نظر روحی و روانی نیز آرامش می یابند و از انحرافات فاصله می گیرند، این ها گفته های خود مسئولان برای تشویق جوانان به حضور در سالن های ورزشی است. بنابراین باید از این سرمایه های هنگفتی که در بخش ورزش از بیت المال صورت گرفته استفاده بهینه شود به طوری که پاسخگوی بخشی از نیاز های همه ی جمعیت کشور چه زن و چه مرد باشد. بخصوص که ورزش در بخش بانوان آنچنان که باید در کشور رونق و طرفدار ندارد و تمام نگاه ها و هزینه ها متوجه ورزش مردان است.

اما همانطور که گفته شد باید شرایط حضور سالم بانوان در ورزشگاه ها را محیا کرد، برای مثال در تصاویری که مخالفان این حضور منتشر کردند دیده می شود که برای حفظ نظم بخش بانوان ورزشگاه نیز از ماموران مرد استفاده می شود (حضور ماموران مرد در جمعیت بانوان!) یا در تصویری دیگر دیده شد که جای مناسبی برای بانوان در نظر گرفته نشده به طوری که جمعیت مردان و زنان تا حدودی ادغام شده اند و ...
از سوی دیگر با توجه به احترامی که در فرهنگ ایرانی از سوی مردان به بانوان گذاشته می شود همواره دیده ایم که در حضور جمع بانوان در ورزشگاه ها استفاده از الفاظ زشت و رکیک به حداقل رسیده و تماشاگران به دلیل حضور نوامیس خود در ورزشگاه جلوی رد و بدل شدن چنین الفاظی را می گیرند و به نوعی این حضور سالم به پاک سازی فضای ورزشگاه ها کمک می کند.

نویسنده: سامان سوهانیان
نوع مطلب : ورزش و حجاب، 
برچسب ها : حضور تماشاگران زن، ممنوعیت حضور بانوان در سالنهای مسابقات مردان، مسابقات لیگ والیبال، شرایط فراهم کردن حضور بانوان در ورزشگاه ها، حجاب تماشاگران،


سایر موضوعات
انتخاب زبان وبلاگ
العربی English l French l

امروز :
طراح قالب و مدیر وبلاگ
سامان سوهانیان

شماره تماس: 09361861996

پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
عضویت در خبرنامه
نام و ایمیل خود را وارد نمایید:
با عضویت در خبرنامه پایگاه تخصصی عفاف و حجاب از به روز رسانی های ما مطلع شوید و بیشتر با ما در ارتباط باشید
جنبش های وبلاگی
نظرسنجی
بهترین راه حل مسئله ی بدحجابی را چه می دانید؟


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
لوگوهای وبلاگ
با قرار دادن لوگوی ما در سایت یا وبلاگ خود از ما حمایت کنید