تبلیغات
حجاب و عفاف پایگاه تخصصی حجاب و عفاف - تغییر سبک زندگی با اقدامات دفعی صورت نمی‌گیرد
عشرت شایق عضو شورای جمعیت ایثارگران انقلاب اظهار داشت: موضوع سبک زندگی از سویی به تبلیغات بصری و از سویی به رفتارهای فردی باز می‌گردد. از این رو مسئولان به منظور تاثیرگذاری بر سبک زندگی ایرانی اسلامی که تا حدی از آن غافل شدیم باید هر دو بخش را مدنظر قرار دهند و برای آن برنامه‌ریزی داشته باشند.وی ادامه داد:غرب به منظور نفوذ در فرهنگ و زندگی از شیوه تشویقی و ترغیبی استفاده کرده است و توانسته در کشورهای دیگر بازار اجتماعی و فرهنگی ایجاد کند. علی‌رغم اینکه جمهوری اسلامی از ابتدا به مانع تراشی‌های آمریکا آگاه بوده و در برابر آن تا حدی ایستادگی کرده است اما بسیاری از کالاهای آمریکایی در زندگی مردمان ما جا گرفته است.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: غرب در همه بخش‌های زندگی مردم نفوذ کرده است و در خوراک، پوشاک، ابزار و ادوات صنعتی، حتی در مباحث بهداشتی هم اثرگذار بوده است.
شایق با بیان اینکه غرب برای دستیابی به اهداف خود حمله مستقیم به افکار نکرده است، توضیح داد: هجمه غرب به صورت خزنده بوده است. غرب توانسته در کشورهای مخاطب هم بازاری برای کالاهای خود ایجاد کند و هم ضریب اشتغال را در کشورهای خود بالا ببرد.

وی افزود: مسئولان در مقابله با این هجمه باید ابتدا از زندگی‌های خود شروع کنند و سعی بر زدودن تفکر و شیوه غربی کنند، سپس با برنامه ریزی دقیق و حساب شده بر روی زندگی مردم تاثیر گذار باشند.
به گفته وی در این عرصه وظیفه تولیدکنندگان به مراتب دشوارتر است و باید در مقابل کالاهای خارجی ایستادگی کرده و محصولاتی را وارد بازار کنند که قابلیت رقابت با کالاهای رقیب را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری فارس
نوع مطلب : اخبار حجاب و عفاف، 
برچسب ها :


سایر موضوعات
انتخاب زبان وبلاگ
العربی English l French l

امروز :
طراح قالب و مدیر وبلاگ
سامان سوهانیان

شماره تماس: 09361861996

پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
عضویت در خبرنامه
نام و ایمیل خود را وارد نمایید:
با عضویت در خبرنامه پایگاه تخصصی عفاف و حجاب از به روز رسانی های ما مطلع شوید و بیشتر با ما در ارتباط باشید
جنبش های وبلاگی
نظرسنجی
بهترین راه حل مسئله ی بدحجابی را چه می دانید؟


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
لوگوهای وبلاگ
با قرار دادن لوگوی ما در سایت یا وبلاگ خود از ما حمایت کنید