گاهی بهتر است مطالب جد به صورت طنز وارونه بیان شوند تا شاید عده ای را به فکر فرو برد

متن زیر می تواند راهنمای دختران و بانوانی باشد که دوست دارند از فرق سر تا نوک پا امروزی شوند!!! اکثر این اصول به صورت تصویری در شبکه های ماهواره ای آموزش داده می شود اما از آنجا که با آمدن این آنتن های دیجیتال کمی کار و کاسبی این شبکه ها کساد شده است بد ندیدیم که این اصول را به صورت دسته بندی شده تقدیم کنیم.

مدرک بگیرید

یکی از الزامات پیشرفت در مسیر امروزی شدن مدرک گرفتن به هر روشی و در هر رشته ای است. مهم نیست که در کدام دانشگاه درس می خوانید. همین که کلاسور را یه وری دستتان گرفتید و صبح به صبح زدید بیرون یعنی اولین گام های امروزی شدن را برداشته اید. به رشته دانشگاهی هم فکر نکنید. کاردان فنی تعمیر ماشین های حفاری، کارشناسی پرورش گراز وحشی خال‌دار آفریقایی و... همه گزینه های مناسبی هستند که شما می توانید با اتکا به آنها این گام اول را بردارید. هر وقت کم آوردید به دختر وسطی منیژه خانم، همسایه روبرویی خاله سوسن فکر کنید که به صورت مجازی داره آبیاری گیاهان دریایی می خونه اما به اندازه یه هیئت علمی افاده داره! آهان انگیزه گرفتید؟ پس به تحصیلتون ادامه بدید!
 
کار نکنید

در منزل دست به سیاه و سفید نزنید. حتی اگر هیچ ظرف تمیزی برای غذا خوردن نمانده بود، تخم مرغ ها را کف دستتان نیمرو کنید اما ظرف نشویید. ببینم اصلا مگر شما قرار است غذا بپزید که به فکر ظرف تمیز هستید؟ تخم مرغ ها را خام خام بخورید اما حاضر نشوید که شخصیتتان پای اجاق گاز خرد شود و بسوزد. زنده باد خام خواری، زنده باد غار!


ادامه مطلب


نوع مطلب : طنز، 
برچسب ها :

استاد دانشمند

عوامل بی حیایی                                 عفاف و حیای زن

نوع فایل: MP3                                                نوع فایل: MP3
مدت زمان: 60 دقیقه                                       مدت زمان: 62 دقیقه
حجم: 8.58 مگابایت                                          
حجم: 9.1 مگابایت

                                      

منبع: یاسین مدیا
نوع مطلب : دانلود فایل حجاب، 
برچسب ها : حجت الاسلام مهدی دانشمند، حجاب و عفاف، سخنرانی حجاب و عفاف و حیا، دانلود فایل صوتی عفاف و حیا، عوامل بی حیایی، عفاف و حیاء زن،
پنجشنبه 15 فروردین 1392 :: نویسنده : سامان سوهانیان
امام خمینی
نوع مطلب : سخن بزرگان در مورد حجاب، 
برچسب ها :


ارتباط هایی كه از راه غیر صحیح و به دور از اصول مطرح در این گونه ارتباطات ایجاد می‌شود ممكن است در پی دارنده پیامدهایی باشد كه جبران آن برای افراد ممكن نباشد. در یك نگاه اجمالی برخی از این پیامدها را می‌توان چنین برشمرد:

نگرانی برملا شدن این ارتباط

این گونه روابط از آن جا كه به دور از چشم والدین برقرار شده است، در هر دو طرف یك حالت ترس و اضطراب به خاطر آشكار شدن آن به وجود می‌آید كه می‌تواند در روند سالم زندگی فردی شخص تاثیری منفی بر جای گذارد.

عدم اسقبال از تشکیل کانون خانواده

 این گونه روابط و دوستی‏ها معمولا به انگیزه تفنّن و سرگرمی شکل می‏‌گیرد و در خلال آن از خود باوری و زودباوری دختران سوء استفاده می شود. متاسفانه در بسیاری موارد بین عشق و هوس تمییز داده نمی‏شود. عشق حقیقی و پاک با هوس‏‌های آلوده و زودگذر، تفاوت جوهری دارد. برخی از این روابط که مبتنی بر هوسرانی و سرگرمی است، پس از مدتی رو به سردی و افول می‏‌نهد. جاذبه و دل ربایی‏‌ها مربوط به روزها و ماه‏‌های اول دوستی است. ولی دیری نمی‌‏پاید که این روابط عادی شده و به جدایی می کشد. حس تنوع طلبی انسان از یک طرف و فقدان عامل بازدارنده از طرف دیگر باعث می‏شود برخی سراغ ازدواج و تشکیل خانواده نروند

نگرانی والدین

این نگرانی پس از آشكار شدن ارتباط فرزند با دیگران برای آن‌ها حاصل می‌شود و باعث روان‌پریشی افراد خانواده می‌گردد و زندگی سالم آن‌ها را دچار نگرانی و اضطراب می‌كند.

افت آموزشی و ترك تحصیل

با توجه به آزمایش‌های میدانی كه صورت گرفته، این گونه روابط باعث می‏شود که دو طرف تمام فکر و توجه و تمرکز خود را صرف دیدارها و ملاقات‏های حضوری و تلفنی خود بکنند و این بزرگ‏ترین مانع برای رشد و ترقی علمی است؛ زیرا تحصیل دانش نیازمند تمرکز نیروهای فکری وروحی است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : حجاب و عفاف، 
برچسب ها : رابطه ی دختر و پسر، دوست دختر پسر، رابطه صحیح دختر پسر، آسیب های روانی روابط ناسالم،
به گزارش پایگاه تخصصی حجاب و عفاف; در سال های گذشته همواره بانوان در برخی از ورزش های داخل سالن مردان بخصوص والیبال حضوری پر رنگی داشتند و با شور و هیجان خاصی به تماشای مسابقات می پرداختند به طوری که گاهی تعداد تماشاگران زن از مردان در سالن های ورزشی بیشتر می شد. اما این اواخر حرکت هایی برای جلوگیری از حضور بانوان در ورزشگاه ها صورت گرفت.

نخستین بار چندی پیش و در مسابقه تیم های ملی والیبال ایران و ژاپن در چارچوب زیر گروه لیگ جهانی والیبال، ورود زنان به سالن مسابقه ممنوع شد.
در همان زمان عده ای از این اقدام ناراحت و با آن مخالفت کردند و با بیان اینکه تا کنون با حضور بانوان در سالن های ورزشی مردان بخصوص والیبال مشکلی پیش نیامده خواستار عدم جلوگیری از حضور بانوان شدند، در مقابل هم عده ای با انتشار تصاویری از حجاب نامناسب بانوان در هنگام تماشای مسابقات از این ممنوعیت دفاع کردند.

تا اینکه چهارشنبه در جریان
هفته دوم لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور مسئولان برگزاری مسابقات اعلام کردند که با اعلام حراست وزارت ورزش و تا اطلاع ثانوی بانوان حق ورود به سالن مسابقه والیبال مردان را ندارند.
این موضوع و اعلام این خبر موجب ناراحتی بانوانی شد که در سالن مسابقه حضور داشتند؛ آنها پس از شنیدن این اطلاعیه به شدت نسبت به مسئولان والیبال واکنش منفی نشان دادند. گفته می‌شود که حضور بانوان در مسابقات والیبال نوجوانان آسیا که به میزبانی تهران جریان  دارد هم ممنوع شده است.


ممنوعیت حضور بانوان در مسابقات ورزشی مردان درست است یا خیر؟
به عقیده ی بنده نفس حضور بانوان در سالن های ورزشی مردان مانعی ندارد اما باید شرایط آن را محیا کرد. چراکه بانوان هم همچون مردان نیاز به تخلیه انرژی خود دارند و چه جایی بهتر از سالن های ورزشی؟ مگر هزینه های میلیاردی دولت در بخش ورزش برای افزایش شور و نشاط جوانان و تشویق آنها به روی آوردن به ورزش و تفریحات سالم و دوری از فساد و اعتیاد نیست؟ جوانان با حضور در چنین مکان هایی نه تنها اوقات فراغت خود را پر می کنند بلکه با تخلیه ی انرژی سرشار خود از نظر روحی و روانی نیز آرامش می یابند و از انحرافات فاصله می گیرند، این ها گفته های خود مسئولان برای تشویق جوانان به حضور در سالن های ورزشی است. بنابراین باید از این سرمایه های هنگفتی که در بخش ورزش از بیت المال صورت گرفته استفاده بهینه شود به طوری که پاسخگوی بخشی از نیاز های همه ی جمعیت کشور چه زن و چه مرد باشد. بخصوص که ورزش در بخش بانوان آنچنان که باید در کشور رونق و طرفدار ندارد و تمام نگاه ها و هزینه ها متوجه ورزش مردان است.

اما همانطور که گفته شد باید شرایط حضور سالم بانوان در ورزشگاه ها را محیا کرد، برای مثال در تصاویری که مخالفان این حضور منتشر کردند دیده می شود که برای حفظ نظم بخش بانوان ورزشگاه نیز از ماموران مرد استفاده می شود (حضور ماموران مرد در جمعیت بانوان!) یا در تصویری دیگر دیده شد که جای مناسبی برای بانوان در نظر گرفته نشده به طوری که جمعیت مردان و زنان تا حدودی ادغام شده اند و ...
از سوی دیگر با توجه به احترامی که در فرهنگ ایرانی از سوی مردان به بانوان گذاشته می شود همواره دیده ایم که در حضور جمع بانوان در ورزشگاه ها استفاده از الفاظ زشت و رکیک به حداقل رسیده و تماشاگران به دلیل حضور نوامیس خود در ورزشگاه جلوی رد و بدل شدن چنین الفاظی را می گیرند و به نوعی این حضور سالم به پاک سازی فضای ورزشگاه ها کمک می کند.

نویسنده: سامان سوهانیان
نوع مطلب : ورزش و حجاب، 
برچسب ها : حضور تماشاگران زن، ممنوعیت حضور بانوان در سالنهای مسابقات مردان، مسابقات لیگ والیبال، شرایط فراهم کردن حضور بانوان در ورزشگاه ها، حجاب تماشاگران،
حجاب در رفتار
وَلَا یَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ مَا یُخْفِینَ مِن زِینَتِهِنَّ ( نور / 31 )
و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمین] نكوبند تا آنچه از زینتشان نهفته مى‏دارند معلوم گردد

وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِیَّةِ الْأُولَى ( احزاب /33)
و مانند روزگار جاهلیت قدیم زینتهاى خود را آشكار مكنید

عدم رابطه و دوس
تی زنان با مردان و بالعکس
وَلاَ مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ (نساء /25 ) و( زنان اهل ) دوست‏گیران پنهانى نباشند
وَلاَ مُتَّخِذِی أَخْدَانٍ ( مائده / 5 ) و (مردان ) زنان را نباید در پنهانى دوست‏ خود بگیرید

عدم قرار مخفیانه با زنان
لاَّ تُوَاعِدُوهُنَّ سِرًّا إِلاَّ أَن تَقُولُواْ قَوْلًا مَّعْرُوفًا وَلاَ تَعْزِمُواْ عُقْدَةَ النِّكَاحِ حَتَّىَ یَبْلُغَ الْكِتَابُ أَجَلَهُ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ یَعْلَمُ مَا فِی أَنفُسِكُمْ فَاحْذَرُوهُ ( بفره / 235)
با آنان قول و قرار پنهانى مگذارید مگر آنكه سخنى پسندیده بگویید و به عقد زناشویى تصمیم مگیرید تا زمان مقرر به سرآید و بدانید كه خداوند آنچه را در دل دارید مى‏داند پس از [مخالفت] او بترسید.

قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَیَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَیَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنّ َ ( نور/ 30و31)
به مردان با ایمان بگو دیده فرو نهند و پاكدامنى ورزند و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاكدامنى ورزند.

حجاب در پوشش

یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِن جَلَابِیبِهِنَّ (احزاب / 59)
اى پیامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوششهاى خود را بر خود فروتر گیرند.
وَلَا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُیُوبِهِنَّ وَلَا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ (نور/31)
و زیورهاى خود را آشكار نگردانند مگر آنچه كه طبعا از آن پیداست و باید روسرى خود را بر سینه خویش [فرو] اندازند( البته در برابر نامحرم )

حجاب در گفتار
فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذِی فِی قَلْبِهِ مَرَضٌ وَقُلْنَ قَوْلًا مَّعْرُوفًا ( احزاب /32)
پس به ناز سخن مگویید تا آنكه در دلش بیمارى است طمع ورزد و گفتارى شایسته گویید.

نتیجه
وَلْیَسْتَعْفِفِ الَّذِینَ لَا یَجِدُونَ نِكَاحًا ( نور / 33)
و كسانى كه [وسیله] زناشویى نمى‏ یابند باید عفت ورزند.

هشدار
إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُولئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْؤُولًا ( اسراء / 36)
همانا گوش و چشم و قلب همه مورد پرسش خواهند بود

نوع مطلب : حجاب در قرآن، 
برچسب ها : حجاب در گفتار، حجاب در پوشش، حجاب در رفتار، عدم رابطه و دوستی زنان با مردان و بالعکس، عدم قرار مخفیانه با زنان،


سایر موضوعات
انتخاب زبان وبلاگ
العربی English l French l

امروز :
طراح قالب و مدیر وبلاگ
سامان سوهانیان

شماره تماس: 09361861996

پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
عضویت در خبرنامه
نام و ایمیل خود را وارد نمایید:
با عضویت در خبرنامه پایگاه تخصصی عفاف و حجاب از به روز رسانی های ما مطلع شوید و بیشتر با ما در ارتباط باشید
جنبش های وبلاگی
نظرسنجی
بهترین راه حل مسئله ی بدحجابی را چه می دانید؟


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
لوگوهای وبلاگ
با قرار دادن لوگوی ما در سایت یا وبلاگ خود از ما حمایت کنید

   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic