در روز های گذشته با برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در جهان و پخش آن ها از رسانه ملی بخصوص مسابقات فوتبال جام کنفدراسیون ها و والیبال لیگ جهانی که با حضور درخشان ملی پوشان والیبال ایران حساسیت خاصی را برای ایرانیان ایجاد کرده بود، بحث های ورزشی و در پی آن بحث حضور تماشاگران زن محجبه در سالن های ورزشی در جامعه و فضای مجازی شکل گرفت. بحث هایی که تازگی ندارد و با هر رویداد بزرگ ورزشی دوباره بر سر زبان ها می افتد...

به طور کلی حضور در محیط های سالم ورزشی باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه و افراد ، ایجاد علاقه در تماشاگران به ورزش کردن و افزایش سلامت جامعه با روی آوردن به ورزش و... می شود که هدف از بسیاری از هزینه هایی که دولت ها برای ورزش متحمل می شوند همینهاست اما آیا نمی توان این شور و نشاط را در بانوان با هزینه بیشتر برای ورزش های بانوان و تقویت رشته های ورزشی بانوان در ایران بوجود آورد؟ آیا در حال حاضر با این شرایط نا مناسب ورزشگاه های ما و امکانات محدود موجود امکان حضور تماشاگران زن در ورزشگاه ها هست؟ آیا مدعیان حضور بانوان در ورزشگاه ها حاضر هستند نوامیس خود را در این شرایط به سالن مسابقات بیاورند؟


http://rayagostar-ng.ir/images/395611_orig.jpg http://rayagostar-ng.ir/images/45237_259.jpg http://rayagostar-ng.ir/images/n00218503-b.jpg

حضور زنان با حجاب و پوشش مناسب در سالن های ورزشی و تماشای مسابقات از نزدیک به خودی خود از نظر بنده ایرادی ندارد اما پیش از آن باید فرهنگ سازی لازم انجام شود و همچنین امکانات ورزشگاه های ما افزایش یابد تا مشکلی به وجود نیاید.

متاسفانه بارها در ورزشگاه آزادی در دیدار های فوتبال شاهد و شنونده حرکات و الفاظ زشت و زننده ای هستیم که به هر دلیل کوچکی حتی به دلیل یک اشتباه کوچک داوری فضای ورزشگاه را پر می کند که بارها در برنامه پربیننده 90 به آن پرداخته شد و پدرانی را دیدیم که گوش های فرزند خوردسال خود را گرفته تا این الفاظ را نشنود! آیا با این شرایط حضور بانوان کمکی به شادی روحی آن ها می کند یا اینکه شکاف های عمیق روحی در آن ها ایجاد می نماید؟ پاسخ تمام سوالات پرسیده شده روشن است و همه ما خوب از آن ها آگاهیم.

به شخصه امیدوارم شرایط سالن های ورزشی و ورزشگاه ها و سطح فرهنگی ما به اندازه ای بالا رود که همه ی ما با آسودگی خاطر از هر نظر به همراه خانواده ی خود در محیط های ورزشی حضور یابیم و در کمال احترام از تماشای مسابقات جذاب ورزشی لذت ببریم.

پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
نویسنده : سامان سوهانیان
نوع مطلب : ورزش و حجاب، 
برچسب ها : حضور تماشاگران زن در استادیوم، حجاب و عفاف، حجاب در ورزش، فرهنگ سازی، حجاب زنان،توضیحات: چند پرسش در مورد حجاب (1)                   توضیحات: چند پرسش در مورد حجاب (2)
نوع فایل: MP3                                                    نوع فایل: MP3 
مدت زمان: حدود 40 دقیقه                                   مدت زمان: حدود 1 ساعت

حجم: حدود 7 مگابایت
                                         حجم: حدود 10 مگابایت
                                               
 
منبع: راسخون
 
نوع مطلب : دانلود فایل حجاب، 
برچسب ها : احترام و کرامت زن، ارزش انسانی زنان، خیانت به همسر، استحکام خانواده و آرامش فرزندان، امنیت اجتماعی زن، آزادی اجتماعی و حجاب، محبت و عاطفه بین زن و شوهر،
ایام ماه مبارک رمضان است این ماه از زیباترین و بهترین ماه هاست که قرآن در آن نازل شده است و از این رو درهای ثواب در این ماه باز است. مسلمانان در این ماه عزیز روزه می گیرند تا از ثواب فرآوان آن بهرهمند شوند اما روزه داری به معنای خوردن و نیاشامیدن نیست و تنها به این منظور نیست که حال مستضعفان را دریابیم (هرچند آن هم نیکوست) علاوه بر شکم تمام اعضای بدن فرد روزه دار نیز باید روزه باشد... چشم، از نگاه هوس آلود. زبان، از بکار بردن دروغ و الفاظ ناپسند و... گوش از شنیدن غیبت و ... دست و پا از اعمال ناپسند و خلاصه برای تمام اعضای بدن روزه معنا پیدا می کند.این ماه عزیز تمرینی است برای همه ی ما که مواظب نگاه های خود باشیم نگاه هوس آلود به نامحرم از جمله موارد ابطال روزه است، پس بیاییم در این ماه بیشتر از نگاه هایمان مراقبت کنیم, پوشیدن لباس هایی که باعث جلب توجه و نگاه های هوسناک جنس مخالف شود علاوه بر اینکه باعث باطل شدن روزه و گناه فرد نگاه کننده می شود روزه ی کسی که موجبات آن نگاه را پدید آورده نیز باطل می کند.

بیایم این ماه را تمرینی برای خود بدانیم و حجاب و البته عفاف را در خود افزایش دهیم، این ماه نقطه شروعی باشد برای مایی که شاید در گذشته کمتر به حجاب و عفاف خود و گناهان بزرگی که به واسطه آن ما را در بر می گیرد فکر کرده ایم. این فرصت بزرگی را که خداوند برای انسان ها قرار داده قدر بدانیم و از آن نهایت استفاده را برای کسب ثواب و دوری از گناه بنماییم.

پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
نویسنده سامان سوهانیان

نوع مطلب : حجاب و عفاف، 
برچسب ها : حجاب و عفاف، ماه رمضان، روزه، ابطال روزه، نگاه به نامحرم، گناه،
نوع مطلب :
برچسب ها :در سال های اخیر تلاش های کشور های بیگانه برای ضربه زدن به اسلام و جمهوری اسلامی شکل جدیدی به خود گرفته است که با عدم اندیشیدن تدبیری مناسب از سوی جوامع اسلامی و جمهوری اسلامی خطری بلقوه موجودیت اسلام و حجاب و خانواده را تهدید خواهد کرد.

با نگاهی گذرا به شبکه های ماهواره ای و شبکه های اجتماعی دیگر این تهدید به راحتی قابل لمس است، افزایش شبکه های فارسی زبان تحت حمایت مالی بزرگ بیگانگان که با لباس میش به بنیان خانواده ها حمله می کنند از بارز ترین این تهدید ها به حساب می آید، شبکه هایی که در قالب سریال و فیلم و موسیقی با نام سرگرمی و پر کردن اوقات فراقت خانواده های ایرانی به ترویج بدحجابی و تضعیف استحکام و وفاداری خانواده های می پردازند.

تکرار برنامه‌هایی که در آن، سبک زندگی غربی با برتر شمردن آن و بعضا تمسخر آمیزه های اسلامی به تصویر کشیده می‌شود، در بلندمدت می‌تواند قبح بعضی از اعمال زشت و ناپسند از دید فرهنگ ایرانی و اسلامی را از بین ببرد و حرمت بسیاری از رابطه‌ها را بشکند حربه‌ای که با کارگر افتادنِ آن، در آینده دیگر چیزی از سبک زندگی ایرانی-اسلامی نخواهیم دید و به گرفتاری‌های امروز جوامع غرب که انحطاط خانواده در آن امری طبیعی است، دچار خواهیم شد.‏

با سوالی که از برخی از دوستان و نزدیکان خود در مورد علت مشاهده ی این گونه برنامه ها از ماهواره داشتم جواب مشترکی را شنیدم؛ (سرگرمی و پرکردن اوقات فراغت) چیزی که به صورت مشخص خواسته ی صاحبان این شبکه ها از دیدگاه مردم به آنها بود. این سوال ها که در اکثر خانواده ها به پاسخی مشترک می انجامد نشان از موفقیت بزرگ بیگانگان در پیشبرد برنامه های فرهنگی خود بر علیه فرهنگ ایرانی- اسلامی ما دارد.

اینگونه است که بزرگتر ها با عدم اطلاع لازم از اهداف پشت پرده ی این شبکه ها به همراه فرزندان خود به تماشای این برنامه های ماهواره ای می نشینند و بدون آنکه متوجه شوند فرزندان خود را با فرهنگ غربی آشنا و علاقه مند می کنند و کم کم تاثیر فرهنگی این شبکه ها در بین نوجوانان و جوانان و حتی خود بزرگترها نمایان شده و اینجاست که که دیگر کار از کار گذشته است!....


ادامه مطلب


نوع مطلب : حجاب و عفاف، 
برچسب ها : manoto، farsi1، bbc، ماهواره، برنامه های بیگانگان، گسترش فرهنگ غربی،

امام (ره) راحل کشف حجاب و ایجاد اقلیتی از زنان و دخترکان خیابان گرد را از بزرگترین خیانت های رژیم طاغوت می دانستند و آنرا از جنایات بزرگ رضا شاه می خواندند که باید در نظام اسلامی با آن مقابله شود و می فرمود:

«آن شقىّ جنایتکار ( رضا قُلدر) دست به یک جنایت زد و آن جنایت کشف حجاب بود؛ و به جاى اینکه نیمى از جمعیت ایران را فعال کند آن نیم دیگرى هم که نیمه مردان بود به طور بسیار زیادى از فعالیت انداختند و این عروسک هایى که درست کردند و در همه ادارات جا دادند و در همه خیابان ها راه انداختند، آنهایى که در ادارات بودند، سایر افرادى که در ادارات بودند را هم از کارهاى خودشان بازداشتند و آنهایى که در خیابان ها رها بودند، جوان هاى ما را به فساد کشاندند و فعالیت جوان هاى ما را از دست آنها گرفتند.»منبع: صحیفه نور ج ۱۷ ۵۹
نوع مطلب : سخن بزرگان در مورد حجاب، 
برچسب ها : خیانت طاغوت، امام خمینی و حجاب، کشف حجاب، رضا شاه، وبلاگ تخصصی حجاب و عفاف،دین رابطه مستقیم با دستگاه عقلانی انسان داشته و بعد حیوانی و نباتی انسان قابلیت پذیرش مذهب را ندارد .


آنان كه از بعد حیوانی به دین می نگرند ،میل و رغبت به دینداری  ندارند ، زیرا آزادی غرایز ( غریزه جنسی ، غضب ، خواسته های تن و .... )در نفی دین است . آنچنانكه رهایی عقل و حریت آن در پرتو دین و آنجا تكالیف  و وظایف دینی است . آنانكه از پشت عینك غرایز به مسائل دینی می نگرند و آنها را تجزیه و تحلیل می كنند ، انسان را اسیر می بینند  این یك حقیقت است كه دین بعد حیوانی انسان را به بند می كشد و كنترل می كند ؛ ارضای  خواسته های آن را از راه های غیر شرعی  حرام می داند . اغلب آنهایی كه انتقاد به مسائل دینی دارند و آنها را قابل اجرا نمی دانند ، برای همین است كه حقایق مذهبی را در دستگاه خواسته های حیوانی تحلیل می كنند .

رسول گرامی اسلام (ص) فرمود : « انما یدرك الخَیرُ كُلُهُ با لعقلِ وَ لا دینَ لِمن لا عقلَ لَهُ .»

تمام خیر ، منحصراً در عقل قابل درك است و هركس كه عقل ندارد دین ندارد .

این حدیث مؤیدی قوی برای اثبات مطلب فوق است كه انسان تنزل یافته در مرحله حیوانیت دین ندارد ، زیرا دین در مرحله عقل مطرح می شود ....


ادامه مطلب


نوع مطلب : حجاب و عفاف، احادیث حجاب و عفاف، 
برچسب ها :
لا ینبَغی للمَراةِ ان تَجْمَرَ ثَوْبَها اذا خَرَجتْ مِنْ بَیْتِها.

برای زن هنگامی که از خانه اش خارج می شود، شایسته نیست لباس های خود را زینت دهد.
«من لا یحضره الفقیه، ج 3، ص 440»


---------------------------------------------------------------------------

برُّوا آبائَكُمْ یَبُرُّكُمْ أبْناوُكُمْ وَ عَفُّوا عَن نساءِ النّاسِ تُعَفُّ نِساوُكُمْ.

به پدرانتان نیكی كنید تا فرزندانتان به شما نیكی نمایند و از ناموس دیگران چشم پوشی كنید تا دیگران از نظر كردن به ناموس شما خودداری کنند.
«وسایل الشیعه، ج 14، ص 79»


---------------------------------------------------------------------------

طُوبی لِمَنْ كانَتْ اُمُّهُ عَفِیفَةً.

خوشا به حال كسی كه مادرش پاكدامن است.
«علل الشرایع، ج 2، ص 251»

---------------------------------------------------------------------------

حَصِّنُوا أمْوالَكُمْ وَ فَرُوجَكُمْ بِتِلاوَةِ سُورَةِ النُّورِ وَ حَصِّنُوا بِها نِسائَكُمْ فَاِنَّ مَنْ أدْمَنَ قَرائَتَها فِی كُلِّ یَوْمٍ أوْ فِی لَیْلَةٍ لَمْ یَزْنِ أحَدٌ مِنْ بَیْتِهِ أبَداً حَتّی یَمُوتَ.

خانواده و اموال خود را با قرائت سوره نور حفظ كنید و زنان خود را بوسیله آن مصون و محفوظ نگه دارید زیرا كسی كه دائماً روزی یكبار این سوره را قرائت كند، هیچ فردی از اهل منزل او به فحشا كشانده نخواهند شد.
«نور الثقلین، ج 3، ص 583»


---------------------------------------------------------------------------

فیما اخَذَ رسولُ اللهِ - صلّی الله علیه و آله - مِنَ البَیعَةِ عَلی النّساءِ أن لا یَحْتَبینَ و لا یَقْعُدْنَ مَعَ الرّجالَ فی الخَلَاء

امام صادق می فرمایند : از جمله پیمانهائی كه رسول خدا - صلّی الله علیه و آله - از زنان امت خود گرفته است، این است كه چادرهای خود را در بین ساق پا و پشت خود جمع نكنند و بر بدن نچسبانند و با مردان نامحرم در محل خلوت ننشینند.

«وسائل الشیعه، ج 20، ص 185» به نقل از سایت اندیشه قم

---------------------------------------------------------------------------

الحیاء و العفاف و العی من الایمان

حیا ، عفاف(پاکدامنی)، سکوت، هر سه از نشانه های ایمان هستند .
الکافی: 2/106 ،مجموعه ورام: 2/188

---------------------------------------------------------------------------

نهی رسول الله ان تتکلم المرأۀعند غیر زوجها أو غیر ذی محرم منها، اکثر من خمس کلمات مما لا بدلها منه

رسول خدا از صحبت کردن زن نزد غیر شوهرش یا غیر محارمش، بیش از پنج کلمه ضروری و لازم نهی فرمود .
من لا یحفره الفقیه: 4/3، مجموعه ورام :2/256ادامه مطلب


نوع مطلب : احادیث حجاب و عفاف، 
برچسب ها : وشیدگی شدید لقمان، چشم چرانی، لباسهای رنگارنگ، حجاب از دیدگاه امام صادق،


( کل صفحات : 2 )    1   2   
سایر موضوعات
انتخاب زبان وبلاگ
العربی English l French l

امروز :
طراح قالب و مدیر وبلاگ
سامان سوهانیان

شماره تماس: 09361861996

پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
عضویت در خبرنامه
نام و ایمیل خود را وارد نمایید:
با عضویت در خبرنامه پایگاه تخصصی عفاف و حجاب از به روز رسانی های ما مطلع شوید و بیشتر با ما در ارتباط باشید
جنبش های وبلاگی
نظرسنجی
بهترین راه حل مسئله ی بدحجابی را چه می دانید؟


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
لوگوهای وبلاگ
با قرار دادن لوگوی ما در سایت یا وبلاگ خود از ما حمایت کنید

   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic