امام خمینی

حضرت امام(ره) راحل اگر چه چادر را حجاب کاملی می دانستند ولی پوشش های مشابه چادر ـ مانند مانتو گشاد ـ که موجب مفسده نمی شود را نیز کافی می دانستند و قائل بودند که اگر قرار باشد پوشش بانوان همراه با مفسده و خلاف اخلاق باشد باید از آن در جامعه جلوگیری شود همانطور که در پاریس در پاسخ خبرنگاران و بانوان محجبه ای که درباره میزان حجاب در ایران از ایشان سؤال کردند؛ فرمودند:

 «آرى در اسلام زن باید حجاب داشته باشد، ولى لازم نیست كه چادر باشد. بلكه زن مى‏تواند هر لباسى را كه حجابش را به وجود آورد اختیار كند. ما نمی ‏توانیم و اسلام نمی ‏خواهد كه زن به عنوان یك شى ء و یك عروسك در دست ما باشد. اسلام می خواهد شخصیت زن را حفظ كند و از او انسانى جدى و كارآمد بسازد. ما هرگز اجازه نمی دهیم تا زنان فقط شیئى براى مردان و آلت هوسرانى باشند .»

صحیفه نور ج‏ 5
ص294
نوع مطلب : سخن بزرگان در مورد حجاب، 
برچسب ها : امام خمینی، حجاب و عفاف، چادر، مانتو گشاد، حجاب در اسلام، وبلاگ حجاب و عفاف،


با شنیدن کلمه حجاب شاید توجه همه ی ما به بانوان و پوشش آنها و چادر و... جلب شود. درست است که به دستور دین اسلام و جمهوری اسلامی شرعاو قانونا حجاب برای خانم ها واجب است اما برای آقایون هم داشتن پوششی مناسب در مکان های عمومی واجب است و باید به اندازه ی حجاب بانوان به آن ها توجه شود.

برای ما ایرانی هایی که به تاریخ چند هزار ساله خود تا به امروز (به استثناء دوره هایی) می بالیم لازم است به این نکته توجه کنیم که از دیرباز فرهنگ ایرانی با حجاب شکل گرفته است در نقش ها و نوشته های بجا مانده از تاریخ می بینیم و می خوانیم که همواره زنانی پوشیده و با حجاب کامل داشته ایم و مردانی با لباسی معقول و ظاهری مردانه با لباس هایی بلند و پوشیده، و حجاب از گذشته با فرهنگ غنی ما عجین بوده است پس آن فرهنگی که به آن می بالیم را پاس بداریم و از فرهنگ ایرانی و اسلامی خود در برابر هجوم فرهنگی غرب دفاع کنیم.

در اسلام نیز به حجاب مردان توجه شده است آنجا که حضرت محمد (صل الله علیه و آله) می فرماید :

به زودی روزگاری می رسد که در آن مردمان غذاهای رنگارنگ می خورند و بر مرکب ها سوار شده و خود را مانند زنان می آرایند. زنان نیز با آرایش و زینت به جلوه گری و خودنمایی می پردازند ، آنها منافقان امت اسلام در آخر الزمان هستند... (کنز العمال، ج 15، ص 323)

نمی خواهم نوشتارم را بیش از این ادامه دهم و به همین مقدار بسنده میکنم تا از حوصله شما خارج نشود...

پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
نویسنده سامان سوهانیان

نوع مطلب : حجاب و عفاف، 
برچسب ها : حجاب در تاریخ ایران، فرهنگ ایرانی، حجاب در اسلام، حجاب برای آقیان، پوشش مناسب،

زنانی [در اقوام گذشته] از دایره عفت، بیرون رفتند و فاسد شدند. و چنین نشدند، مگر به دلیل كم‌توجهی شوهرانشان به آرایش خود.

 فلسفه عفاف و حجاب

محمّد بن سنان می‏‏گوید: حضرت امام رضا علیه السلام در جواب سؤالات من، نامه‏ای برایم ارسال داشتند كه در فرازی از آن فرموده بودند:

«حُرِّمَ النَّظَرُ إِلَی شُعُورِ النِّسَاءِ الْمَحْجُوبَاتِ بِالْأزْوَاجِ وَ غَیْرِهِنَّ مِنَ النِّسَاءِ لِمَا فِیهِ مِنْ تَهْیِیجِ الرِّجَالِ وَ مَا یَدْعُوا التَّهْیِیجُ اِلَی الْفَسَادِ وَ‌ الدُّخُولِ فِیمَا لَا یَحِلُّ وَ لَا یَحْمِلُ [یَجْمُلُ] وَ كَذَلِكَ مَا أشْبَهَ الشُّعُورَ إِلَّا الَّذِی قَالَ اللهُ تَعَالَی وَ الْقَوَاعِدُ مِنَ‌ النِّسَاءِ اللَّاتِی لَا یَرْجُونَ نِكَاحاً فَلَیْسَ عَلَیْهِنَّ جُنَاحٌ أنْ یَضَعْنَ ثِیَابَهُنَّ غَیْرَ الْجِلْبَابِ وَ لَا بَأسَ بِالنَّظَرِ إِلَی شُعُورِ مِثْلِهِنَّ.» (1)

«نگاه كردن به موهای زنان شوهردار وغیرشوهردار، حرام است؛ زیرا این نگاه، مرد را تهییج و تحریك می‌كند. و تهییج، شخص را به فساد و داخل شدن در حرام و اعمال ناپسندیده می‌كشاند و همچنین است حكم نگاه به غیر مو،‌ [كه نگاه مرد به آنها حلال نیست،] مگر در موردی كه حق‌تعالی [در قرآن، آن را استثنا كرده و] فرموده است:....


ادامه مطلب


نوع مطلب : احادیث حجاب و عفاف، 
برچسب ها : ترغیب زنان به حجاب و عفاف، فلسفه عفاف و حجاب، امام هشتم شیعیان، امام رضا، وبلاگ حجاب و عفاف،


مسئله‌ى بانوان و دختران ورزشكار ما كه با حجاب در میدان می روند، خیلى چیز مهمى است. من نمیدانم كسانى كه درصدد ارزیابى حوادث كشورند، یك ارزیابى درستى از این قضیه دارند یا نه. این، فوق‌العاده است.

در كشورى از كشورهاى اروپا، یك زنى را به جرم باحجاب بودن، جرأت میكنند چاقو می زنند و او را می كُشند؛ آن هم در دادگاه و جلوى چشم قاضى! اینجورى است. خجالت نمی كشند؛ در دانشگاه، در ورزشگاه، در پارك، در خیابان، به حكم قانون - قانونى كه جعل كرده‌اند - متعرّض زن محجبه می شوند.

آن وقت در این فضا، توى این كشورها، یك زن محجبه در موضع قهرمان بر روى سكوى قهرمانى مى‌ایستد و همه را وادار می كند به این كه او را تكریم و تجلیل كنند. این چیز كمى است؟ این چیز كوچكى است؟ این كار خیلى باعظمت است. واقعاً همه باید قلباً از زنان ورزشكار ما كه در میدانها با حجاب، با عفاف، با متانت و با وقار حاضر می شوند، تشكر كنند.برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مدال‌آوران المپیك و پارالمپیك 1391/12/21
پایگاه اینترنتی khamenei.ir
پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
نوع مطلب : ورزش و حجاب، سخن بزرگان در مورد حجاب، 
برچسب ها : حجاب در ورزش، حجاب ورزشکاران، حجاب در المپیک، بسانات رهبری در مورد زنان ورزشکار، ورزشکاران محجبه، پایگاه تخصصی حجاب و عفاف،

پایگاه تخصصی حجاب و عفاف این عید فرخنده را به همگی شما عاشقان و دلدادگان صیام تبریک و تهنیت می گوید
نوع مطلب :
برچسب ها :

به گزارش پایگاه تخصصی حجاب و عفاف; سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه جلسه ارزیابی عملکرد فرماندهی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی پیرامون حمله به دو بانوی محجبه در پایتخت ضمن تشکر و قدردانی از احساس مسئولیت شهروندان نسبت به بد حجابی اظهار داشت: مردم تنها می توانند امر به معروف و نهی از منکر را که از واجبات دین است انجام دهند ولی این اجازه را ندارند که فرد امر به معروف شده را دستگیر و به کلانتری ببرند.

سردار احمدی مقدم افزود: بنابه گفته مقام معظم رهبری امر به معروف سه مرحله دارد که مرحله اول آن رفتار و عمل است، مرحله دوم آن تذکر لسانی و مرحله سوم برخورد انتظامی است.ایشان فرموده اند مرحله اول و دوم وظیفه همگانی است، اما مرحله سوم مختص به نیروی انتظامی است.

وی از مردم درخواست کرد در امر معروف و نهی از منکر به مرحله اول و دوم کفایت کنند و وارد مرحله سوم نشوند و اجرای قانون و مرحله سوم را به نیروی انتظامی بسپارند، دستگیری فرد بدحجاب توسط مردم غیرقانونی است و موجب تنش می شود و بهتر است در حدود خودمان حرکت کنیم تا کمتر مشکل بوجود آید.

رئیس پلیس کشور گفت: اگر کسی برای امربه معروف و نهی از منکر در چارچوب حرکت کند، پلیس از او حمایت می کند. باید فرهنگ را تقویت کنیم و بدانیم اگر این امر باعث ایجاد خطر می شود می توانیم از آن اجتناب کنیم.

به گزارش پایگاه تخصصی حجاب و عفاف; چندی پیش در تهران در 2 روز مختلف دو بانوی محجبه در صدد امر به معروف و نهی از منکر برآمده بودند که در نهایت این کار منجر به درگیری فیزیکی با افراد بد حجاب شد و متاسفانه جراحاتی به بار آمد و برای مدتی تیتر روزنامه ها و خبرگزاری های مختلف شده بود که سردار احمدی مقدم در این مورد و شرایط و میزان امر به معروف توضیحاتی فرمودند که تقدیم شد.


پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
نوع مطلب : اخبار حجاب و عفاف، 
برچسب ها : سردار احمدی مقدم، رئیس پلیس، حجاب و عفاف، امر به معروف، نهی از منکر، برخورد با بدحجاب،


حجت‌الاسلام محمد باقری حیدری کاشانی، استاد حوزه و دانشگاه پیش از ظهر بیست و هفتم روز ماه مبارک رمضان در جمع زائران بارگاه ملکوتی کریمه اهل‌بیت(ع) با اشاره به آیات سوره مریم بر حفظ عفاف و عفت از سوی افراد به ویژه بانوان تأکید کرد و اظهار داشت: جامعه سالم جامعه‌ای است که در آن بانوان حجاب و عفاف خود را حفظ کرده و پاک‌دامن باشند.

وی افزود: شیاطین انس و جن سرمایه گذاری‌های فراوانی برای نابود کردن عفت و حجاب زنان و دختران کرده و در این راه از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند، در دنیای امروز کشورهای مستکبر و شیطان صفت همانند آمریکا، اسرائیل و دیگر کشورهای کفر در یک توطئه هماهنگ درصدد نابود کردن عفت و عفاف در جمهوری اسلامی ایران هستند.

حجت‌الاسلام حیدری کاشانی در ادامه سرمایه‌گذاری ده‌ها میلیارد دلاری برای تأسیس شبکه‌های ماهوراه‌ای فارسی زبان از سوی دشمنان را مورد خطاب قرار داد و خاطرنشان کرد: این شبکه‌های ماهواری فارسی زبان سرتاسر شیطانی هستند و سیاست و هدف اصلی این شبکه‌ها نابود کردن و زیر سؤال بردن عفت و حجاب مردم است.

وی تصریح کرد: پشت پرده برنامه‌های این شبکه‌های ماهواره‌ای روان شناسی و کارشناسی دقیقی صورت گرفته است تا در جامعه اسلامی عفاف و حجاب را نابود کنند، برای رسیدن به این هدف و کشیدن جامعه به سوی بی‌عفتی و هوس بازی نیز گام به گام حرکت می‌کنند، از این‌رو باید بسیار مراقب باشیم تا هدف سیاست اصلی این شبکه‌های به ظاهر دوست‌دار قرار نگیریم، اصل سیاست‌گذاری این شبکه ها نابودی عفت و حجاب است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار حجاب و عفاف، 
برچسب ها : شبکه های ماهواره ای، حجاب و عفاف، جنگ نرم، سیاست ماهواره ها، پایگاه حجاب و عفاف،


( کل صفحات : 2 )    1   2   
سایر موضوعات
انتخاب زبان وبلاگ
العربی English l French l

امروز :
طراح قالب و مدیر وبلاگ
سامان سوهانیان

شماره تماس: 09361861996

پایگاه تخصصی حجاب و عفاف
عضویت در خبرنامه
نام و ایمیل خود را وارد نمایید:
با عضویت در خبرنامه پایگاه تخصصی عفاف و حجاب از به روز رسانی های ما مطلع شوید و بیشتر با ما در ارتباط باشید
جنبش های وبلاگی
نظرسنجی
بهترین راه حل مسئله ی بدحجابی را چه می دانید؟


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
لوگوهای وبلاگ
با قرار دادن لوگوی ما در سایت یا وبلاگ خود از ما حمایت کنید

   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic